/Files/images/psihologchna_slujba/2022-09-16-14-21-37-120.jpg

ЯК ВПЛИВАЄ КОНТРОЛЬ ЕМОЦІЙНОГО СТАНУ НА ЛЮДИНУ?

• Дозволяє ефективно долати повсякденні виклики.
  • Надає внутрішньої сили та впевненості.
  • Налагоджує режим сну.
  • Посилює емоційну та ментальну незалежність від чужої думки.
  • Допомагає ефективно боротися зі стресом, тривогою, гнівом і занепокоєнням.
  • Усуває негативне, марне та неспокійне мислення.
  • Допомагає налагоджувати контакт з іншими людьми.
  • Дозволяє знайти професійний і креативний потенціал.

/Files/images/psihologchna_slujba/psiholog2022/поради.jpg

ЯК КОНТРОЛЮВАТИ ЕМОЦІЙНИЙ СТАН ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ?

• Будьте активними. Рух допоможе відчути легкість і надасть енергії.
  • Вчіться пробачати. Несприятливі ситуації необхідно забувати, а відпустивши минуле ви відчуєте полегшення.
  • Домашні справи відволікають. Якщо ви хочете навести порядок у своєму розумі – почніть із дому.
  • Вчіться віддавати. Допомагаючи іншим ми стаємо більш гармонійними.
  • Читайте. Читання розширює світогляд і дарує емоції, що сприяють покращенню вашого стану.
  • Приділяйте час собі. Дозволяйте собі побути наодинці, це допоможе побачити суть думок і прислухатися до підсвідомості.
  • Змінюйте себе, а не оточуючих.
  • Не шукайте ідеалів. Набуття гармонії не означає, що ви повинні стати ідеальною людиною.
  • Робіть життя простим. Не беріть забагато обов’язків і не займайтеся марною діяльністю. Складайте графік і щоденно виконуйте кілька важливих завдань, не дозволяючи дрібним проблемам додавати турбот у ваше життя.
  • Не поспішайте. Залишайте час для внутрішньої гармонії. Коли ви поспішаєте, ваш розум блокує нові можливості та пригоди.
  • Любіть усе, що вас оточує. Розвивайтеся, вчіться любити себе та зовнішній світ, живіть активно та розширюйте світогляд.
  • /Files/images/psihologchna_slujba/psiholog2022/поради2.jpg

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ ТА ВЧИТЕЛІВ

1. Говорити з дітьми. Чесно, просто і впевнено відповідати на запитання, які виникають у дітей. Уважно вислуховувати їхню думку. Допомагати проговорювати та називати почуття й емоції. Не залишати дітям місця для сумнівів (наприклад, “я завжди буду про тебе піклуватися”).
    2. Створити емоційно безпечний простір для дитини. Проводити з нею час, гратися, читати, бути в полі зору дитини.
    3. Обмежити кількість часу, що проводиться за переглядом новин.
    4. Пам’ятати, що стрес від війни посилює щоденні побутові стреси. Дитина може демонструвати нетипові для неї реакції на звичайні події (наприклад, невдало складений тест із навчальної дисципліни, помилки тощо). Дорослий повинен заспокоїти й дати впевненість, що в будь-якому випадку її розуміють і підтримують.
    5. Дотримуватися розпорядку дня, причому бажано, аби він був якомога схожішім на довоєнний. Це дасть змогу мінімізувати стрес.
    6. Подбати про себе. Це дасть змогу відновити власний ресурс, щоби й надалі піклуватися про дитину.
    7. Повторювати дітям, що з ними все буде добре. З іншого боку, проговорити деталі плану евакуації, якщо обставини зміняться. Також варто пояснити, що кожен нині виконує свою роботу для перемоги та розбудови стабільного майбутнього: дорослі – працюють (військові, тероборона, волонтери та ін.), діти – навчаються, і це їхня, не менш важлива робота.
    8. Відслідковуйте незвичайну поведінку дитини з метою не пропустити ознаки тривожності чи страху, які вона не може передати словами.
    9. Долучайте дитину до допомоги, принаймні, у побутових справах, що вона може виконувати, відповідно до свого віку. Так вона почуватиметься впевненіше.
    10. Говорити з дитиною про майбутнє, мріяти та будувати плани. Їй потрібна впевненість, що погані часи обов’язково закінчаться.

Пам'ятай, що добро завжди перемагає зло.
    Все буде - Україна!
    /Files/images/psihologchna_slujba/psiholog2022/pngegg.png