/Files/images/2019_2020_zobrajennya/b-ka/family-reading2.jpg

Любі друзі!

/Files/images/2022_2023_zobrajennya/b-ka/Screenshot_2022-11-25_114513_i.png

Бібліотека для всіх


Урок-бесіда до 300-річчя з дня народження Г. С. Сковороди

/Files/images/2022_2023_zobrajennya/skovoroda/22.jpg


/Files/images/2021_2022_zobrajennya/b-ka/skanuy-i-navchaysia-2-800x445.jpg

На сайті Інституту модернізації змісту освіти доступні електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу. Загалом у вільному доступі розміщено 1288 підручників і посібників. Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники в Електронній бібліотеці.


Поки Україна мужньо відбиває атаки російської армії, найбільше страждають діти. Якщо ви в укриттях, бомбосховищах чи в евакуації, психологи радять читати дітям книжки. Книжки заспокоюють, заколисують, знижують тривожність. Видавництво Ранок, Видавництво Старого Лева, Bookchef, Братське, Рідна мова, Богдан, Крокус, Гамазин виклали у вільний доступ дитячі книжки для читання, щоб підтримати дітей у найскладніші часи. Ми зібрали їх для вас.

/Files/images/2022_2023_zobrajennya/b-ka/Screenshot_2022-11-25_114513_i.png /Files/images/2021_2022_zobrajennya/b-ka/e0fac265d2fb99d8.jpg

/Files/images/2021_2022_zobrajennya/b-ka/books_2-940x528.jpg

/Files/images/2021_2022_zobrajennya/b-ka/Shcho-pochytaty-ditiam-knyzhka-zaspokoiuie.jpg

/Files/images/2021_2022_zobrajennya/b-ka/knyhy.jpg



На період карантину ви можете скористатися такими цікавими посиланнями:

Що читати під час карантину

Найцікавіші книжки у вільному доступі

Як і що читати з дітьми на карантині

«Відкрита книга» – онлайн-бібліотека української та світової класики

Ресурс без жодної реклами з літературними творами, які стали суспільним надбанням світової культури. Окремою рубрикою виділені твори зі шкільної програми зарубіжної та української літератури – тож знадобиться не лише аби самому пригадати класику, а й щоб підготувати школярів до виходу на навчання.

«Project Gutenberg» – найстаріша універсальна е-бібліотека

Сайт є громадською ініціативою та містить близько 60 тис. книг у вільному доступі: від белетристики до наукових робіт англійською, португальською, німецькою та французькою мовами. Щоправда, більшість книг тут також зразки класики або твори, які були видані давно й на них згідно американського законодавства вже не діють авторські права.

«Europeana collections» – ресурс культурної спадщини Європи

Оцифровані матеріали тисячі європейських бібліотек, архівів і музеїв на одному сайті. Тематичні колекції картин, добірки творів авторів і навіть пошук зразків образотворчого мистецтва за домінуючим кольором.

Сайт є не лише онлайн-галереєю. Тут також можна знайти лонгріди англійською про культурні процеси у світовій історії та творчий шлях митців і мисткинь у рубриці «Блоги».

WikiArt – онлайн-енциклопедія мистецтва

Тут зібрано 250 тис творів мистецтва авторства 3 тисяч художників та художників сімома мовами, в тому числі українською.

«WiseCow» – вільний відеолекторій

Лекції про історію, мистецтво, журналістику, літературу, моду, кіно й соціум. У розділах можна знайти відеоматеріали про історичних постатей та митців, а можна отримати експрес-курс про сторіччя тієї чи іншої сфери за 100 хвилин.

Бонусом – кумедне оформлення сайту з корівками.

«EdEra» – студія онлайн-освіти

Проєкт намагається поєднати на одній платформі безкоштовні курси, які будуть цікаві всім – від школярів до людей різних професій, зокрема, юристів, економістів, викладачів. «EdEra» також пропонує матеріали для підготовки до ЗНО й серії лекцій на соціальні теми: про медіаграмотність, права людини та домашнє насильство.


Також до вашої уваги :

Харківська державна наукова бібліотека ім В. Г. Короленка

Національна бібілотека України ім. В. А. Вернадського

Національна бібліотека України ім. Я. Мудрого

Національна бібліотека України для дітей

Харківська обласна бібліотека для дітей

Національна історична бібліотека України

та багато іншіх бібліотечних ресурсів, які допоможуть Вам у навчанні та скрасять вільний час на карантині

Ще більше корисної інформації у розділі "Дистанційне навчання"

Кiлькiсть переглядiв: 331