У школі працює шкільне наукове товариство "Інтелект". Щороку члени наукового товариства беруть участь у наукових конференціях, семінарах, конкурсах, захищають науково-дослідницькі роботи.

ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА

КЕРУВАННЯ ШКІЛЬНИМ НАУКОВИМ ТОВАРИСТВОМ

«ІНТЕЛЕКТ»

Конференція членів учнівського наукового товариства
Координатор
Консультаційна рада Методичні об’єднання школи Вчителі школи
Кафедри і викладачі ХНУ ім.. Каразіна, НТУ „ХПІ”, НАУ „ХАІ” ім.. Жуковського, ХНУРЕ, ХМУ та ін.
Рада кураторів напрямів
Природничо-науковий напрям Гуманітарний напрям Загальний напрям
Секції Секції Секції
Математика Фізика Хімія Біологія Філологія Історія Мистецтвознавство Лінгвістика Економіка Інформатика і кібернетика Географія Екологія Психологія

П О Л О Ж Е Н Н Я

про шкільне наукове товариство учнів

«Інтелект»

І Загальні положення

1.1. Наукове товариство учнів утворено рішенням педагогічної ради школи та функціонує з 1 вересня 2015 року.

1.2. НТУ об’єднує школярів, бажаючих систематизовувати та розширювати знання в окремій галузі науки, техніки, мистецтва, вдосконалювати вміння та навички науково-дослідницької, раціоналізаторсько-винахідницької та досвідно-експерементальної діяльності.

1.3. Провідним напрямком у роботі НТУ є розвиток пізнавальної активності та творчих здібностей учнів у процесі поглибленого вивчення різних галузей науки, техніки, різних видів мистецтва.

1.4. Завданнями НТУ є:

· Формування в учнів наукового світогляду;

· Пропаганда серед школярів досягнень вітчизняної та світової науки;

· Формування в учнів прагнення до глибокого вивчення основ наук, до науково-дослідницької діяльності;

· Вироблення у школярів творчого ставлення до праці, виховання активної громадської позиції;

· Співучасть у профорієнтації учнів;

· Навчання школярів методам та прийомам наукових досліджень, вмінню використовувати необхідний для експериментів прилад, обладнання , роботі з науковою літературою.

1.5. Організація та контроль підкорені заступникові директора з науково-дослідницької діяльності.

ІІ Вимоги до дослідницької діяльності членів НТУ

2.1. Діяльність НТУ сприяє формуванню та удосконаленню у школярів:

· Аналізу, критичної оцінки, виділення провідних ідей і результатів своєї діяльності;

· Підбору літератури, необхідної для осмислення теми дослідження, співставлення особистих спостережень і досвіду з наробітками, відображеними в літературі з даної теми;

· Вибір засобів та методів дослідження;

· Визначення об’єкту , предмету, мети, гіпотези, задач та етапів дослідження;

· Пошуку та використанню відповідних методик дослідження;

· Узагальненню отриманих результатів та їх опису;

· Формуванню висновків та рекомендацій за результатами дослідження, прийняттю вмотивованих висновків;

· Навичок рефлексії результатів дослідницької роботи.

2.2. Дослідницькою вважається робота, направлена на отримання нових знань у тій чи іншій галузі науки, техніки, мистецтва, яка пояснює та попереджує факти та явища, що дають відповіді на найбільш актуальні на даний момент питання, які містять протиріччя на практиці.

2.3. Дослідницька робота повинна відповідати наступним вимогам:

· Цілісність та грамотність структурування;

· Достовірність та доведеність;

· Зрозумілість, точність та правильність визначення всіх формульоровок;

· Чітке та конкретне уявлення результатів дослідження;

· Відповідність оформлення прийнятим правилам;

· Наявність необхідних додатків (малюнків, креслень, фотознімків, мап, графіків тощо);

· Наявність рецензії наукового керівника.

2.4. Науковими керівниками дослідницьких робіт членів НТУ є педагоги школи, а також викладачі вищих навчальних закладів при написанні науково-дослідницької роботи. Вони видають учням завдання, визначають базу дослідно-експериментальної роботи, терміни виконання та завершення роботи, регулярно консультують учнів з виникне них питань.

ІІІ Структура та організація роботи НТУ

3.1. НТУ включає в собі чотири відділення:

- філологічне;

- природознавчо-математичне;

- художньо-естетичне;

- історико-суспільствознавське.

3.2. Кураторами відділень виступають керівники методичних об’єднань.

3.3. Вищим органом НТУ є конференція, яка проводиться два рази на рік. Конференція визначає завдання НТУ на навчальний рік. Розглядає підсумки роботи, заслухує звіти про роботу відділів або членів.

3.4. Заняття членів НТУ можуть носити колективний, груповий та індивідуальний характер. Графік занять та консультацій складається індивідуально.

3.5. Діяльність НТУ передбачає проведення олімпіад, предметних тижнів, днів науки, інтелектуальних ігор, конкурсів, науково-практичних конференцій, виставок, експедицій, навчальних зборів, роботу гуртків тощо.

IV Правила та обов’язки членів НТУ

4.1. Членом НТУ може бути учень школи, який висловив бажання займатися в товаристві, проявляє потяг до науки та має рекомендації вчителів або керівника тієї чи іншої циклової комісії.

4.2. Члени НТУ зобов’язані:

· брати активну участь у реалізації шкільних, міських, обласних заходів;

· пропаганду вати досягнення науки;

· творчо виконувати одержані завдання;

· звітувати про проведену роботу.

4.4. Члени НТУ мають право:

· працювати у різних відділках НТУ;

· за підсумками роботи у товаристві отримати характеристику-рекомендацію для вступу до вищих навчальних закладів;

· клопотати перед міським відділом народної освіти про виплату стипендії.