Історія ХЛ № 15

І вдарив вересень у свої святкові дзвони! Весела гомінлива дітвора заповнила коридори нашого закладу.

60 років… Для життя людини – це чимало. Вже маєш власний досвід, світогляд, власні перемоги і помилки. Але це ще не час «збирати каміння»…

Для Всесвіту - це мить. Можливо десь народиться зірка. Для нас це час розвитку.

Недарма кажуть, що школа – це модель держави. Разом з державою вона пережила і часи злету і «застій», і забуття, і разом з державою зараз вона відроджується.

Чим живе школа № 15 та колектив учителів, учнів, батьків.

60 років тому 1 вересня 1958 року відчинила свої двері школа № 15.

Перший директор школи Пономарьов Михайло Дмитрович очолював школу до 1977 року. Цього ж року обійняв посаду директора Дзюба Віктор Корнійович. А з 1978 року керівником школи 22 роки був Василенко Іван Пантелейович.

2000-2002 – директор школи Прокоф’єва Зоя Миколаївна. З 2002 року директором став випускник школи Корнєєв Володимир Ігорович.

Школа першою в районі відкрила клас шестирічок.

На базі школи працював шкільний цех заводу «Електроважмаш» під керівництвом Івакіна Віктора Олексійовича. Ми першими в районі перейшли на викладання українською мовою.

Зараз на чолі рідної 15 – Коршак Олена Анатоліївна

У школі працюють :

2 – відмінники освіти України.

2 – вчителі-методисти.

6 – старших вчителів.

9 – учителів вищої категорії.

12 – учителів І категорії.

5 – учителів ІІ категорії.

10- спеціалістів

Збільшується кількість учнів, тому що педагоги школи роблять все для того щоб виховати інтелігентну людину, особистість, підвищити рейтинг школи.

Слава школи – це її учні. Понад 120 медалістів випустила школа за ці роки.

Серед випускників школи : Овсяннікова Є. І. – колишній заступник Голови Орджонікідзевської районної ради, Гук Г. А. – співробітник Орджонікідзевської районної ради, Вірний Вадим – чемпіон світу з шашок, Бабак Олексій – бронзовий призер чемпіонату Європи з таеквондо, Будикіна В. В. – колишній заступник директора школи № 71, Забілишенська М. Я. – колишній учитель математики ЗОШ № 80, Разніцина В. Е. – учитель математики нашої школи, учитель хімії – Уланова Т. В., учитель початкових класів Ткаченко Н. О., учитель української мови та літератури Русанова Н. М., лаборант ЛКТО Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради Щупко О. Б., учитель історії Кондратова Л. І. , професор, завідувач кафедри неорганічної хімії Національного фармацевтичного університету Левітін, Є. Я., лауреат Премії Президента Українидля молодих учених за роботу"Розробка, діагностика і клінічна апробація прецизійних сапфірових імплантатів" Танькут О. В., Герої Афганістану : Бабич О. В., Вороненко С. Н., Перепечай О. М., Зубенко, В. В. – Герой України, який удостоєний ордену «Золота Зірка» та багато-багато інших.

Школа змінюється : затишні класні кімнати, обладнані ноутбуками, телевізорами, чисті, охайні коридори, шкільна бібліотека набула сучасного вигляду, стенди, які розповідають про життя школи, нашого міста, країни, сучасна їдальня, спортивна зала.

Поповнюється сучасна матеріальна база : обладнано комп’ютерний клас, придбана нова відео-аудіо техніка. Працюють гуртки : танцювальний, бісероплетіння, таеквондо, художньої гімнастики, футболу.

У 2017 році наші футболісти стали чемпіонами України.

А ще молодий творчий колектив учителів, готовий натхненно працювати задля майбутнього дітей.

У липні 2023 року школу перепрофільовано в ліцей.