Безпека дітей в інтернеті – актуальна проблема. Хлопці гуляють в кіберпросторі, спілкуються, дружать, грають — не залишаючи дому.

Іноді це навіть зручно, адже не треба турбуватися, що улюблене чадо зв’яжеться з поганою компанією, затримається після вечірньої прогулянки, піддасться агресивному нападу неадекватної людини.

Відчуваючи дефіцит часу, батьки урочисто вручають необхідний гаджет, і довіряють дитину мережі інтернет.

При цьому віртуальний світ – це живі реальні люди по той бік мережі, а отже, реальні ризики, інформаційна загроза зовсім не ілюзорна.

До групи ризику належать вразливі діти, яким важко налагодити контакт з оточуючими. Щоб уникнути можливі ускладнення, потрібно ознайомити дитину з можливою небезпекою і розповісти про 10 нескладних правил безпеки в інтернеті. Але спочатку давайте розглянемо, які ж небезпеки чекають дітей в інтернеті.

/Files/images/bezpeka_v_nternet/i (4).jpg

Основні правила при знайомстві зі Всесвітньою Павутиною

Дорослі повинні серйозно ставитися до захоплень своїх нащадків, адже легше попередити проблему, ніж боротися з її наслідками. Пояснити загальноприйняті правила безпеки і можливі ризики.

Для забезпечення безпеки дітей в інтернеті можна виділити 10 правил.

Чого уникати і на що звернути увагу:

1. Особиста інформація. Сайти для забезпечення повного доступу пропонують пройти реєстрацію з введенням персональних даних. Неблагонадійні джерела можуть використовувати ці відомості в корисливих цілях;
  2. Шкідливі повідомлення. Слід обачно ставитися до листів з невідомого джерела. Повідомлення можуть містити шкідливі програми, інформацію образливого чи сексуального характеру;
  3. При виникненні відчуття незручності або тривоги при віртуальному діалозі, а також, якщо співрозмовник нав’язливо наполягає на перенесення відносин в реал, слід припинити спілкування і повідомити старшим;
  4. Віртуальне знайомство не повинно перерости в реальне. Якщо таке рішення прийнято, зустріч повинна відбутися в громадському місці і під контролем батьків;
  5. Ігнорувати запрошення в групи, де темою обговорення є питання релігії, сексу або неадекватної поведінки;
  6. Припиняти діалог з тими, хто негативно висловлюється про близьке коло спілкування дитини. Намагається налаштувати його проти членів родини, вчителів, друзів і т. д;
  7. При спілкуванні краще вибирати нік, який не дозволяє визначити стать і вік (не варто вказувати в якості віртуального псевдоніма рік свого народження);
  8. Ігнорувати непристойні повідомлення;
  9. Не передавати незнайомцям фото та відеоматеріали;
  10. І головне – пам’ятати, що співрозмовник не завжди той, ким хоче здаватися.

Дотримання цих простих 10 правил безпеки поведінки дітей в інтернеті мінімізує можливі ризики.

Правила з Інтернет безпеки для дома