Історія КЗ "ХCШ № 15"

1958 рік. 1 вересня. Радісні і щасливі ідуть учні у нову школу, яка височить серед навколишнього простору. Перший директор школи Пономарьов Михайло Дмитрович щиро вітає школярів. Пізніше, у 1972 році, був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. Все своє післявоєнне життя присвятив дітям, школі.
57 років віддаляє нас від того часу. Прекрасне озеленення навколо школи, посаджене першим колективом учителів і учнів і сьогодні наповнює весняним ароматом шкільне подвір’я, випускаючи учнів школи у доросле життя! Хочеться згадати вчителів, завдяки яким процвітала середня школа № 15: Нерубенко О.А., Пономарьова Л.Й., Аліференко Н.Ф., Дубровіна Г.А., Жарова О.І., Ніколаєва М.І., Шестопалова Г.П., Золотухіна Н.Г., Даніліна Н.Я., Зільберштейн Є.І. Прилуцька С.М., Маркова О.П., Сухіх О.Ф., бібліотекар Горкіна Б.І., Голод Л.В., Заварзіна В.Р, яка прийшла до школи у 1963 році і працює до цього часу.
З 1978 року очолив школу Василенко Іван Пантелейович. Школа першою в районі відкрила клас шестирічок, який вела Молчанова Р.Г. На нашій базі працював шкільний цех заводу «Електроважмаш» під керівництвом Івакіна В.О. Ми першими перейшли на викладання українською мовою.
57 років... Для життя людини – це чимало. Вже маєш власний досвід, світогляд, власні перемоги і помилки. Але це ще не час „збирати каміння”... Для Всесвіту – це мить. Можливо десь народиться зірка. Для нас це час розвитку.
Недарма кажуть, що школа – це модель держави. Разом з державою вона пережила і часи злету, і „застой”, і забуття, і разом з державою зараз вона відроджується.
Що таке школа № 15 через 57 років?
З 2000 року школі присвоєно статус – навчально-виховний комплекс „Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, гімназія, дитячий садок” з поглибленим вивченням іноземної мови.
З вересня 2013 школі присвоєно статус - Комунальний заклад "Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №15 з поглибленим виченням окремих предметів"
У школі працюють:
2 – відмінники освіти України.
2 – вчителі – методисти.
6 – старших вчителів.
9 – учителів вищої категорії.
12 – учителів І категорії.
5 – учителів ІІ категорії.
10 - спеціалістів
Збільшується кількість учнів, тому що своє призначення ми, педагоги спрямовуємо на виховання інтелігентної людини, особистості.
Слава школи – це її учні. Понад 100 медалістів випустила школа за ці роки. Серед випускників школи: Овсяннікова Є.І. – колишній заступник голови Орджонікідзевської районної ради, Гук Г.А. – співробітник Орджонікідзевської районної ради, Вірний Вадим – чемпіон світу з шашок, Бабак Олексій – бронзовий призер чемпіонату Європи з таеквондо, Будикіна В.В. – заступник директора школи № 71, Забілишинська М.Я. – учитель математики ЗОШ № 80, керівник районного методичного об’єднання, учитель англійської мови КЗ "ХСШ №15" з 2002 по 2014 рік директор школи, В.І. Корнєєв, учитель української мови та літератури,, Русанова Н.М., учитель математики Разніцина В.Е., учитель хімії Уланова Т.В., учитель англійської мови Сичова А.В., учитель початкових класів Сікаленко Н.О., лаборант ЛКТО управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району міста Харкова Щупко О.Б., учитель історії Кондратова Л.І., Левітін Є.Я. - професор, завідуючий кафедри неорганічної хімії Національного Фармацевтичного Університету, Зубенко В.В. - Герой України з удостоєнням ордену "Золота Зірка". На базі школи проводяться районні, міські, обласні семінари учителів, психологів, заступників директорів, директорів навчальних закладів з розвивального, особистісно - орієнтованого навчання .
Школа змінюється і зовнішньо: нова огорожа, затишні класні кімнати, чисті охайні коридори. Шкільна бібліотека набула сучасного вигляду, створена ігрова кімната для учнів початкових класів.
Поповнюється сучасна матеріальна база: обладнано комп’ютерний клас, придбана нова відео-аудіо техніка.
А ще – молодий творчий колектив учителів, готовий натхненно працювати задля майбутнього дітей.
І всі ми впевнені, що ми обираємо краще, бо ми цього варті!

Кiлькiсть переглядiв: 21